تکنام آفرین الوند / مقالات / قهوه کلاسیک بهتره یا گلد
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

قهوه کلاسیک بهتره یا گلد

قهوه کلاسیک بهتره یا گلد

قهوه کلاسیک چه ویژگی هایی دارد؟

قهوه گلد چه ویژگی هایی دارد؟

چه تفاوت هایی بین قهوه کلاسیک و گلد وجود دارد؟

بین قهوه کلاسیک و گلد کدام بهتر است؟

 

شرکت تکنام آفرین الوند نماینده انصاری چای و قهوه محمود در ایران. چای محمود با استفاده از مرغوب ترین محصولات چای مزارع سریلانکا و بهره گیری از پیشرفته ترین تکنولوژی فراوری و بسته بندی صنعت چای دنیا تولید وعرضه میگردد. آدرس دفتر مرکزی: مفتح شمالی، روبروی پمپ بنزین، کوچه بخشی موقر، پلاک 40 واحد 9 تلفن تماس: 02187700985 آدرس اینستاگرام: https://www.instagram.com/mahmood__tea/

 

یکی از نوشیدنی های مهم که درابتدا در کشورهای اروپایی و بعد در کشور ما طرفداران زیادی پیدا کرد قهوه است.  قهوه ها انواع مختلفی دارند و در طول سال ها فرآورده های مختلفی از این قهوه ساخته شد که هرکدام از آنها ذائقه های مختلفی را جذب کرد.

در این مقاله در صدد هستیم که به طور اختصاصی به ویژگی های هر دو قهوه یعنی کلاسیک و گلد بپردازیم و وجه اختلاف هر دورا بیان کنیم.

در انتها در بخشی مجزا خواهیم گفت که کدام بهتر است و می توانید از کدام محصول استفاده کنید.

قهوه کلاسیک

قهوه کلاسیک از جمله قهوه های پرطرفداری است که با ذائقه بسیاری از افراد در ایران سازگار است. این قهوه ویژگی هایی دارد از جمله:

عطر و طعم این قهوه بسیار غلیظ است. به طوری که شما نمی توانید در هنگام خوردن در یکبار سرکشیدن لیوان مقدار زیادی از آن را وارد دهان خود کنید. به همین جهت بسیار کم کم باید خورده شود. بوی این قهوه نیز در مواردی باعث می شود شما نفس تان گرفته شود. البته اگر تجربه اول مواجهه با این نوع قهوه باشید این اتفاق رخ می دهد. این موضوع ویژگی منفی ای برای این نوع قهوه محسوب نمی شود. بلکه بسیاری از زنان و مردانی که طرفدار این نوع از قهوه هستند دقیقا به خاطر همین موضوع این قهوه را انتخاب می کنند.

دومین ویژگی قهوه کلاسیک این است که به نحوی خاص باید دم کرد. باید آن را روی حرارت گذاشته و مدت زمانی را صبر کرد تا دم بکشد.

این نوع از قهوه طعم بسیار تلخی دارد. بنابر این کسانی که می توانند تلخی زیادی را تحمل کنند و با ذائقه شان جور در می آید باید توجه کنند این محصول برایشان قطعا خوشایند خواهد بود.

قهوه گلد

قهوه گلد نیز از دیگر انواع قهوه هاست که ویژگی هایی منحصر به خود دارد:

این قهوه تلخی زیادی ندارد. در نتیجه عده ای به جهت اینکه نمی توانند تلخی قهوه کلاسیک را تاب بیاورند از این نوع محصول استفاده می کنند.

بوی و عطر این قهوه نیز تیز و شدید نیست. این ملایمت در بو و عطر باعث می شود عده ای از این نوع قهوه استفاده کنند.

تفاوت های قهوه کلاسیک و قهوه گلد

بر طبق تمامی ویژگی هایی که در بخش های قبلی گفتیم قطعا می توانید تفاوت ها را برشمرید. اما ما در این بخش خلاصه تفاوت ها را برای شما می گوییم.

تفاوت در طعم

تفاوت در بو و عطر

قهوه کلاسیک بهتره یا گلد

تفاوت در روش تولید این دو قهوه

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که در بین این دو قهوه وجود دارد این است که روش تولید قهوه کلاسیک به روش حرارتی است. اما در قهوه گلد قدری روش متفاوت می شود. یعنی هم از روش انجماد و هم از روش حرارت این محصول را تولید می کنند.

همین تفاوت در تولید باعث می شود در عطر و طعم نیز تفاوت ایجاد شود. قهوه کلاسیک طعمی تند ولی قهوه گلد طعمی ملایم تر دارد.

بین قهوه کلاسیک و گلد کدام بهتر است؟

قطعا نمی توان به طور قلطعانه گفت کدام بهتر است یا کدام بدتر است.

هرکدام از انواع قهوه ها طعم، عطر و ویژگی های خود را دارد. تنها چیزی که می تواند تعیین کند کدام بهتر است ذائقه و علاقه افراد به طعم های مختلف است.

پس کسی که تلخی زیادی دوست دارد بهتر است قهوه کلاسیک و یا کسی که تلخی زیاد ممکن است حالش را بد کند می تواند از قهوه گلد استفاده کند. در حقیقت نهایتا خودتان هستید که باید بر طبق علاقه و ذائقه خود یکی از این دو نوع را برگزینید.

کلام آخر

در این نوشتار تمامی تلاش ما معطوف به این بود که اطلاعاتی دقیق وجزئی در زمینه دو نوع مختلف قهوه ارائه کنیم تا عزیزان و همراهان همیشگی ما طبق ذائقه خود و شناختی که از علاقه مندی های خود دارند یکی از آنها را برای خرید انتخاب کنند.

در این بین یکی از مهم ترین شرکت هایی که به تولید انبوه و نیز با کیفیت قهوه گلد و قهوه کلاسیک پرداخته است شرکت چای محمود است. شرکت چای محمود یکی از موفق ترین و قدیمی ترین شرکت هایی است که در زمینه نوشیدنی چای و انوع قهوه کاملا موفق عمل کرده است.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =